Hotel, ubytovna nebo třeba letiště? Kde rádi přespáváte aneb jak to funguje na letišti

Hotel, ubytovna nebo třeba letiště? Kde rádi přespáváte aneb jak to funguje na letišti

Cestování je velká zábava; cestování znamená poznávat neznámá místa, obdivovat pozoruhodnou architekturu, ochutnávat exotické jídlo. Létání letadlem a i zjišťování, jak to funguje na letišti. Cestování je pro někoho odpočinkem od práce a běžných starostí, pro někoho naopak běžnou náplní pracovního poměru. Někdo cestování plánuje měsíce dopředu, jiný se zase sbalí a vyrazí na cesty ze dne na den. Ať už se jedná o jakýkoliv důvod nebo podnět proč cestujeme, vždy potřebujeme někde přespat. Jaké jsou v současné době oblíbené formy a možnosti ubytování? Na co si dát pozor při jeho výběru? Objevujte s námi!

Větší hotely jsou jistota

U velkých hotelů si většinou můžete být jisti, že jejich nabídka v inzerci odpovídá tomu, co vás opravdu v ubytovacím zařízení čeká. Ověřené hotely figuruji v přehledech velkých ubytovacích webů, které nabízejí ubytování podle mnoha kritérií. Stačí si vybrat zemi, město a počet hvězdiček. Výběr můžete dále filtrovat podle termínu, kdy potřebujete ubytovat, velikosti pokoje a počtu lůžek.

Pokud budete chtít snídani, pečlivě si nabídku prohlédněte! U některých pokojů je totiž za příznivou cenu snídaně zahrnuta v ceně a u některých naopak snídani přičítají k účtu. Některé hotely nabízejí i polopenzi nebo plnou penzi. Ta je stejně jako snídaně daleko výhodněji nabízena rovnou v ceně pobytu. Pokud rádi sportujete, doporučujeme vybírat mezi hotely, které mají započítanou návštěvu bazénu, posilovny nebo sauny. Platit tyto procedury zvlášť, přijde docela draho. Možná budete překvapeni, ale tyto sportovní části hotelu v některých denních hodinách nabízejí velmi sympatické soukromi na sportovní aktivity.

Při výběru ubytovani doporučujeme vybírat alespoň 3 hvězdičky. Nejlevnější ubytování totiž může například skrývat přítomnost nepříjemného hmyzu a s tím spojenou notnou dávku adrenalinu. Dražší hotely vám také nabídnou vlastní parkoviště. Letiště v blízkosti hotelu považujeme za nespornou výhodu, hlavně co se týče úspory času a strategické polohy.

K někomu domů?

Lidé se naučili jezdit i mimo klasická ubytovací zařízení, jako jsou penziony a hotely. Máme na mysli ubytování v soukromí. Airbnb je světovou špičkou v nabídce opravdu nejširší skály ubytovacích možností. Pokud máte rádi změnu a nemáte příliš hluboko do kapsy, můžete začít uvažovat o opravdu zajímavém ubytování. Kdo má rád velkolepá sídla, muže si na víkend pronajmout třeba funkcionalistickou vilu na francouzském pobřeží.

S touto šikovnou aplikací se  s méně penězi  v kapse můžete ubytovat třeba i v Londýně; majitelka domu, ve kterém budete sdílet společně s ostatními například kuchyň, koupelnu, nebo i obsah ledničky, vám pomůže s výběrem zajímavých míst, které turističtí průvodci možná nikdy neviděli.

Neobvyklé ubytování

Výletníci a dovolenkáři už nevyhledávají pouze hotelové pokoje a apartmány. V nabídce se objevují také velmi neobvyklá místa. Často i s programem nebo dobovými dekoracemi. S dětmi se můžete bát v čertovské vesnici, nebo v takové, kde žijí šmoulové a třeba i hobiti. Kdo miluje historii, může se občerstvit ve středověké krčmě a spát přímo na hradě v dobových místnostech.

Milovníci přírody zase mohou trávit své chvíle volna v maringotce, tree house nebo třeba v pronajatém mobilheimu. Pro milovníky vína je připraveno například ubytování přímo v sudu. Mezi opravdu zajímavé možnosti ubytování s opravdu neotřelým zážitkem pohledu na padající hvězdy patří například dům ze slámy s otevřenou oblohou, spaní v autobuse, letadle nebo ve vězení.

Jaké ubytování si vybíráte vy, když jedete na dovolenou? Jste věrní špičkovým hotelům, nebo naopak nesnášíte nudu a rádi hledáte stále nová a neotřelá místa, kde přespíte?

Marie Chudá