Kvasnice, mléko nebo vejce. Padání vlasů mohou spolehlivě zvrátit i rady našich babiček

Kvasnice, mléko nebo vejce. Padání vlasů mohou spolehlivě zvrátit i rady našich babiček

Přibírání na váze, viditelnost vrásek, častější unavenost či padání vlasů. To je jen dílčí část toho, s čím je radno při stárnutí počítat. Není pravidlem, že to vše postihne bez výjimky každého – to ani v nejmenším. Nicméně se nemůžeme ani příliš divit, pokud na to opravdu dojde.Není ovšem třeba věšet hlavu. Na většinu problémů vždy existuje nějaké řešení. Trápí vás padání vlasů a není vám to příjemné? Zkuste navštívit odborníka a dát se tak na cestu prášků, sirupů či léčivých šamponů. Co ale nejprved vyzkoušet staré dobré “babské rady”? I ty mohou s padáním vlasů pomoci zatočit.

 

Věk přibývá všem rovným dílem. Padání vlasů je typický projev stárnutí

Život nám doslova proplouvá mezi prsty. Čas kvapí a čím jsme starší , tím více si to uvědomujeme. Není tomu tak dávno, co jsme jako malí baštili babiččinu třešňovou bublaninu. Co jsme pobíhali s dětmi od sousedů a hráli si na zbojníky, lupiče, či princezny a prince. A není to tak vzdálená doba, kdy jsme šli poprvé do školy. A najednou jakoby těch dalších 20, 30 let ani nebylo. Z ničeho nic jsme my těmi starostlivými rodiči a prarodiči, kteří prostřednictvím svých dětí vzpomínají s čirou nostalgií na to, jak ten čas ubíhá. A ať už chceme či ne, spolu s věkem nám přibývá jak radostí, tak i starostí.

 

Padání vlasů je pouze doprovodný jev, který ke stárnutí zkrátka patří. Někomu začnou padat ve třiceti, někomu v šedesáti, ale někomu třeba vůbec. Ať už to máte jakkoliv, není třeba si právě kvůli takové věci dělat těžkou hlavu. S padáním vlasů se dnes dá něco dělat – a těch možností je řada.

 

Babské rady nad zlato. 3 tipy, jak s tím zatočit přírodní cestou

Vrátíme-li se do dob našich babiček či prababiček, mnoho spojitostí s dnešní dobou nenajdeme. Žilo se bez nějakého přepychu – častokrát jen s tím, co bylo doma. Bydlelo se v jednoduchých chaloupkách, spalo se v péřových duchnách a jedlo se to, co rostlo na zahrádce nebo co vyprodukoval dobytek. Denně se chodilo na pole, semtam do města na trhy nebo k lékaři. Neexistovaly výlety do obchodních domů, supermarketů nebo drogerií. O jakýchkoliv kosmetických či chemických přípravcích se našim babičkám nemohlo ani pozdávat. Co tedy dělaly proti vypadávání vlasů?

 

1.Bramborová voda

Pole plné brambor bývalo samozřejmostí téměř u každé rodiny. Dětí bývalo hodně, peněz málo, a tak byly brambory tím nejjednodušším způsobem obživy. Ale našly využití i na jiných místech – odvar z brambor byl ideálním prostředkem proti vypadávání vlasů. Po běžném umytí se vlasy oplachovaly vodou z vařených brambor – a to tak dlouho, dokud potíže neustaly.

 

2. Šťáva z cibule

Cibule byla, je a navždy bude jednou z hlavních surovin české kuchyně. Podle slov našich babiček je cibule nejen nezbytná pro vaření ale má i léčivé vlastnosti. Pomůže při bolesti, nachlazení, včelím píchnutí, ale také při padání vlasů. Šťáva z cibule smíchaná s vodou se vmasíruje do vlasových kořínků a nechá se působit přes noc. Vlasové kořínky to oživí a vlasy začnou opět růst.

 

3. Odvar z bylinek

Čerstvé, sušené či vařené – bylinky se používaly na všechny svízele světa. Pro padání vlasů býval nejúčinnější odvar z rozmarýnu. Nejenže podporuje růst vlasů, ale také je zbavuje lupů. Aby byl zachován maximální účinek, odvar by se měl používat po každém umytí vlasů.

 

Nedůvěřujete babským radám? Vyzkoušejte rady odborníků

Ať už jim nedůvěřujete, a nebo vám babské rady zkrátka nepomáhají, existují i jiné možnosti. Padání vlasů představuje typický problém celé populace, který lze řešit s odborníky. Ti vám mohou předepsat různé vitaminy, sirupy nebo šampony, které si s padáním vlasů hravě poradí. A když ani to nepomůže, je tu jediné účinné řešení – transplantace.

Marie Chudá