Značky přírodní kosmetiky šetrné k vám i k životnímu prostředí – 3 tipy na celosvětově uznávané výrobce bio přípravků

Značky přírodní kosmetiky šetrné k vám i k životnímu prostředí – 3 tipy na celosvětově uznávané výrobce bio přípravků

Jste fanoušky organických produktů a hledáte osvědčené značky přírodní kosmetiky? V tomto článku se seznámíte hned se třemi zástupci výrobců bio přípravků pro péči o tělo z různých koutů světa, kteří mají dobré renomé a vyrábí kosmetiku nejen v souladu s potřebami spotřebitele ale také s ohledem na životní prostředí. Kromě toho se dozvíte, jaké požadavky by taková kosmetika měl splňovat, aby se jednalo skutečně o bio kvalitu. Pokud se zajímáte o přírodní produkty a není vám lhostejná planeta, na které žijete, pak se vám určitě budou hodit následující informace.

Značky přírodní kosmetiky vybírejte pečlivě

Na českém i zahraničním trhu se v posledních letech objevuje čím dál tím větší množství výrobců přírodní kosmetiky. Avšak to, že se některé produkty prezentují jako bio, neznamená ještě nutně, že tomu tak skutečně je. Při výběru přírodní kosmetiky je potřeba sledovat několik důležitých informací, které jí specifikují. To proto, abyste nenaletěli podvodníkům, kteří ve skutečnosti produkují výrobky, jež neodpovídají přísným standardům. Požadavky, které tyto produkty musí splňovat, aby si zasloužily název “bio”, jsou následující:

 

 • použité suroviny by měly pocházet z větší části z ekologického zemědělství
 • na výrobu nebyly použity ropné produkty, syntetická barviva a konzervanty
 • neobsahují GMO – geneticky modifikované organismy
 • výroba i následná likvidace by měla být šetrná k životnímu prostředí
 • kosmetika nesmí být testována na zvířatech

UKA pro milovníky dálného východu

Zakladatelka japonské značky UKA Kiho Watanabe měla při vývoji svých produktů jasnou vizi – zkloubit každodenní péči o tělo s hektickým životem spotřebitelů a s trvalou udržitelností. To se jí podařilo a na trh přišla s unikátními bio přípravky, jež jsou maximálně šetrné, aby vyhovovali i těm nejnáročnějším klientům, a zároveň jejich výroba neškodí životnímu prostředí. Zpočátku se jakožto uznávaná manikérka zaměřovala hlavně na přípravky určené pro pěstění nehtů, později však obohatila kosmetický trh také o produkty určené na další části těla, jako jsou regenerační krémy, šampony nebo mycí gely. Absolutním favoritem mezi spotřebiteli však zůstává úplně první přípravek značky UKA – aromaterapeutický olej na nehty, jež lze použít také jako parfém na zápěstí.

Inika – australská dekorativní kosmetika

Jestli nějaký výrobce přišel s něčím, co se doposud na trhu vyskytovalo velmi zřídka, pak je to zakladatelka australské značky Inika. Tu neodradila ani složitost výrobních procesů a přísné standardy na certifikaci a jala se vyvinout přírodní dekorativní kosmetiku, které je v obchodech kamenných i internetových jako šafránu. Mezi nejpopulárnější produkty této značky patří například:

 

 • denní ochranný krém pro suchou a zralou pleť
 • noční antioxidační krém s probiotiky
 • tekutý makeup s kyselinou hyaloronovou
 • multifunkční líčidlo na tváře a rty
 • tužky na oči, rty nebo obočí
 • pleťové sérum s resveratrolem

True Organic of Sweden pro ženy i muže

Cenově dostupná přírodní kosmetika, jejíž produkty získaly certifikaci NOC (Natural Organic Cosmetics Sweden). Tento švédský výrobce se zabývá produkcí unisex přípravků, které mohou používat bez rozdílů ženy i muži. Protože jim velmi záleží na udržitelném rozvoji a s ním spojené ochraně životního prostředí, používají výhradně ekologické obaly. To znamená takové, jež se snadno rozloží nebo se dají jednoduše recyklovat. V jejich nabídce najdete univerzální masky, antioxidační krémy i deodoranty.

 

Tak co, vybrali byste si? Jak jste se dočetli, jedná se o výrobce, kteří splňují přísné certifikační požadavky a jejich produkty patří k těm nejšetrnějším, jež jsou na trhu k dostání. Používáním přírodní kosmetiky chráníte sebe i svou planetu, proto neváhejte a vyzkoušejte některý z produktů zmíněných značek, které jsou populární mezi milovníky bio kosmetiky po celém světě. Třeba vás mile překvapí a získají čestné místo ve vaší koupelně.

A jak jste na tom se zásobami přírodní kosmetiky vy? Najdete se u vás v domácnosti alespoň jeden produkt v bio kvalitě, nebo patříte spíše mezi konzumní typy, jež upřednostňují konvenční výrobky? Nebojte se podělit s ostatními o svůj názor v diskuzi.

Marie Chudá