Odstranění tetování. Zbavte se jej bez jizev

Odstranění tetování. Zbavte se jej bez jizev

Kdysi se vám to zdálo jako úžasný nápad. Tetování se vám moc líbilo, ale po nějaké době stalo spíše přítěží než ozdobou těla. Uvažujete o jeho odstranění? Volbu metody i salonu si dobře rozmyslete a věnujte jí čas. Ne každý způsob je správný a vede k znovu krásné a čisté pokožce.

Odstranění tetování doma. Stojí to za to?

Menší, popřípadě vybledlá tetování, si můžete zkusit odstranit doma sami. Je to však běh na dlouho trať s nejistými výsledky. A někdy dokonce s velmi nebezpečnými metodami. Proto je mnohem jednodušší raději zajít k profesionálům.

 

  • Bělící krémy nebo pera mají jen omezenou působnost a ne všechno, co e-shopy slíbí, se opravdu splní. Recenze mohou pomoci, ale počítejte spíše se snížením jasu ,než s úplným odstraněním.
  • Peroxid vodíku má mnoho podob využití a smíchaný s teplou vodou patří mezi nejšetrnější metody odstranění tetování v pohodlí domova. Viditelné výsledky se však dostaví až po třech měsících. A to za předpokladu, že každý den potíráte tetování minimální frekvencí třikrát denně. Budete na to mít vůli, čas i nervy? Pro šetrnost vybírejte jen 3 % roztok. U těch s více procenty by vám hrozilo popálení.

Při domácím odstraňování je disciplína důležitou součástí. Víte, jak na to? Pokud však chcete zkusit bezpečnější, jemnější a hlavně efektivnější způsob, jak navrátit pokožce její přirozený vzhled zpátky, je profesionální odstranění tetování mnohem příjemnější variantou.

Vybírali jste tetovací salon pečlivě? Stejnou péči věnujte i výběru kliniky, kde vám tetování odstraní.

Podobně jako se liší každý tetovací salon kvalitou svých služeb a provedením tetování, liší se možnosti jeho odstranění. Je dobré mít na paměti, zda po svém tetování chcete mít památku v podobě nevzhledné jizvy nebo preferujete hezkou pokožku bez zbytečných připomínek na vaši bývalou ozdobu. Nezapomínejte, že i tomto případě se jedná o zákrok, který může ovlivnit i váš zdravotní stav. Podle toho vybírejte salon i způsob odstranění.

  • Místo, které si vyberete by mělo být zdravotnickým zařízením. Jen tak budete mít jistotu, že budou dodrženy veškeré hygienické standardy a vše proběhne tak, jak má.
  • Mělo by používat nejmodernější a certifikované technologie. Minimalizuje se tím riziko jizev i bolestivost.

Laserová technologie je tou nejjemnější a nejefektivnější

Jednou z nejmodernějších možností, jak tetování nadobro odstranit ze svého těla, je jeho odstranění laserem. I zde je však dobrá dbát určitých doporučení.

  • Laserové zařízení by mělo být ve skvělé kvalitě. Renomovaný lékařský laser je mnohem větší jistotou návratu k čisté pokožce bez jizev, než ten neznačkový vyrobený v Číně. Cena sice bude přívětivější, ale chcete riskovat zjizvení pokožky?
  • Nečekejte, že tetování zmizí během jednoho zákroku. To se může stát u opravdu hodně malých ploch, ale i tam není jistota. Velkou roli zde hrají nejen velikost, ale i hloubka tetování, jeho umístění, barva, stáří a dokonce i fototyp pokožky a imunitní systém.

Frézování a chirurgický zákrok vedou k pokožce bez tetování, ale s jizvami.

Jedná se o velmi bolestivé, a v porovnání s laserovou technologií, i zaostalé techniky. Při obojím dochází k odstranění nejen tetování, ale i zdravé kůže. V případě frézování jde o zbroušení pigmentu i se zdravou tkání, v druhém případě pak o vyříznutí tetování pomocí skalpelu. Obojí vede k jizvám a velké bolestivosti.

3 důvody, proč zajít do moderní profesionální kliniky:

  • Domácí odstraňování vede k nejistým výsledkům a potřebuje mnoho trpělivosti.
  • Kvalitní práce profesionálů povede k minimálnímu poničení pokožky.
  • Moderní laserové technologie zajistí, že během procedury i následného hojení, bude bolestivost snížena na co nejmenší úroveň.

 

A co vy? Jaké chyby, kterých teď litujete, jste udělali ve svém mládí?

Marie Chudá