Laserová epilace a cena: vyplatí se vám ji podstoupit?

Laserová epilace a cena: vyplatí se vám ji podstoupit?

Při rozhodování se o laserové epilaci je cena jedním z důvodů, proč nad ní mnozí váhají. Její výsledky však rozhodně stojí za to. Trápí vás nadměrné ochlupení? Už vás nikdy nebude limitovat. Nebaví vás denní holení? Holítko budete moci vyhodit. Laserová epilace nabízí totiž nejefektivnější a nejtrvalejší ošetření. 

Neřešte při laserové epilaci cenu, ale přemýšlejte o výsledku 

Nechtěné chloupky mohou být překážkou v běžném životě. Ne každý má totiž to štěstí, že se mu chloupky vyskytují jen přiměřeně, nejlépe ještě ve světlé variantě. V případě, že máte chlupy tmavé, a ještě se potýkáte s nadměrným ochlupením některých částí těla, mohou pro vás chlupy představovat opravdový problém. Hlavně v současné době, kdy je standardem hladké tělo bez jakéhokoliv náznaku sebemenšího chloupku. Díky laserová epilaci už pro vás přestanou být problémem. Ony totiž přestanou existovat. 

Na které partie těla funguje

Epilace laserem je nejen efektivní, ale i šetrná k pokožce. Díky tomu ji lze použít na téměř všechny části těla. 

  • Obličej – srostlé obočí, dámský knírek, pánské vousy, vousy na bradě 
  • Záda – nadměrné ochlupení na těchto místech trápí nejen pány, ale i některé ženy. I s ním si lze poradit. A to bez bolesti, která vás čeká u jiných druhů epilace. 
  • Horní končetiny – i chlupy zde bývají problém. A to nejen na rukách samotných, ale například i na prstech.
  • Dolní končetiny – nohy bez chloupků jsou pro většinu žen samozřejmostí.  Tento trend však se stává se čím dál tím více populárnější i mezi muži. Vypracovaná lýtka totiž vypadají mnohem lépe, když je nezakrývá chlupatý porost. 
  • Třísla a  intimní místa – i zde se můžete zbavit denního holení a zarůstajících chloupků. 

2 nejdůležitější faktory, které ovlivňují cenu laserové epilace 

  • Velikost ošetřované plochy. 
  • Hustota ochlupení.

Volba ošetřované partie těla vám udává cenu za jednotlivé sezení 

V případě, že se rozhodujete o tom, zda podstoupit laserovou epilaci, a jedním z důležitých kritérií je i cena, záleží na tom, jakou část těla si k ošetření zvolíte. Nejekonomičtější variantou bývá například ošetření obočí či knírku pod nosem. Důvod je jednoduchý. Jedná se o velmi malou a nenáročnou plochu. Naopak jedním z finančně nejnáročnějších zákroků pak bývají záda, protože ošetřovaná plocha je prostě veliká. Epilace podpaží se pak řadí spíše mezi méně finančně náročná ošetření. 

Hustota chloupků určí kolikrát budete epilaci podstoupit 

Hustota vašeho ochlupení se odrazí v celkové ceně za všechna sezení, která budete muset absolvovat. Nepříjemnou zprávou totiž je, že jedno ošetření dostatečné rozhodně není. A čím hustší chloupky jsou, tím více sezení potřebují k celkové likvidaci.  

Standardní počet sezení pro získání trvanlivého výsledek bývá od šesti do osmi. Ovšem to neplatí vždy. Zkušený odborník však množství nutných sezení většinou odhadne už při první konzultaci. Nejde o to, že by laser neuměl chloupky zlikvidovat opravdu účelně najednou. On by to dokázal. Ovšem chloupky rostou postupně a pro jejich celkovou likvidaci je prostě potřeba několik sezení. Každý musí dorůst do fáze, kdy je laser dokáže zničit. 

I laserovou epilaci lze získat výhodně 

Přemýšlíte-li, že byste si laserovou epilaci rádi dopřáli, máme pro vás tipy, jak je možné si výslednou cenu snížit. Šetřit se dá totiž všude. 

  • Loajalita jednomu zařízení se vyplatí. 

Ať už si zvolíte kosmetický salon či kliniku estetické medicíny, tak je většinou výhodné absolvovat celou proceduru v tom samém zařízení.  Bývá to totiž levnější. Někde se poskytuje sleva na předplacená ošetření, někde se zase rapidně cena snižuje od druhé návštěvy. 

  • Sledujte akce. 

Máte-li vyhlídnutý salon, sledujte pečlivě stránky. Někdy se můžete dočkat různých slevových akcích. 

  • Využijte nabízených akčních balíčků.

 Někdy se nemusí objevit sleva, ale můžete získat slevový balíček na více partií těla. I tím můžete značně ušetřit.

 

Na které části těla vám chlupy nejvíce vadí?

Marie Chudá