Pořiďte si domů nové koupelnové doplňky – vaše rodina vám poděkuje!

Pořiďte si domů nové koupelnové doplňky – vaše rodina vám poděkuje!

Zrekonstruovali jste svoji koupelnu, nebo vám prostě připadá, že by potřebovala nějakou změnu? Někdy nemusíte investovat desítky tisíc, aby dostala zcela novou tvář. Stačí se inspirovat a vyměnit staré koupelnové doplňky za nové. Třeba změnit barvu, pořídit kvalitnější materiál a hned vám bude ve vašich domácích lázních zase lépe. A co víc! Koupelny už dávno nejsou jen ´druhé dveře vpravo´. V rámci interiérového designu jsou nyní v hledáčku zájmu ostřílených designérů, protože v nich trávíme stále více času.

Ať už jste si pořídili nové bydlení, nebo právě naopak toužíte po změně, bude výměna doplňků  zajímavým a především nízkonákladovým řešením.. Navíc překvapíte rodinné příslušníky, kteří si už dříve stěžovali, že ručníky nesají, že potřebují větší, nebo, že je zebou nohy, když vyjdou z vany.

Jakými doplňky tedy koupelnu rozzářit?

  1. Ručníky

Kvalitní ručníky a osušky jsou v každé, ať už malé, či velké koupelně základem. Můžete mít sice velkou koupelnu s oknem a výhledem do zahrady, pokud vás ale škrábe osuška, pohodu si rozhodně neužijete. Vybírejte proto pečlivě nejdříve typ a velikost a pak teprve barvu.

Kvalitně vyrobený ručník do vaší koupelny musí být měkký a dobře pratelný bez toho, aby materiál jakkoli měnil svůj vzhled a strukturu. Při výběru si všímejte, zda je jemný na dotek. Obecně bývají kvalitnější ty utkané z jemného materiálu. Důležitá je vysoká savost. Tu má především froté materiál. Nejlepší tedy bude, pokud zvolíte froté ručník s plošnou gramáží 450g/m2. Ručník by měl být vyrobený ze 100 % bavlny a měl by vydržet praní na 60 stupňů.

Jiné nároky pak budou mít provozovatelé hotelů a penzionů. Tam stačí, když budou ručníky či osušky tkané jednodušším vláknem ze 100% bavlny s plošnou gramáží froté materiálu zhruba 550g/m2. Hotelové ručníky jsou vyrobené do náročných hotelových provozů; mnohdy se musí prát každý den, přesto musí  zůstat měkké a funkční. Pokud vybíráte ručníky a osušky pro tyto účely, rozhodně si pohlídejte, aby se daly prát alespoň na 95 stupňů kvůli dodržení hygieny. V každém případě doporučujeme vyprat zakoupené ručníky a osušky před prvním použitím. Vypráním totiž zpevní a zhoustne jejich vlákno. 

  1.     Koupelnové předložky

Nebojte se inspirovat a sladit barvu ručníků a osušek s koupelnovou předložkou! Efekt bude znatelný na první pohled, vše v koupelně bude mít svůj řád a bude se doplňovat. Budete tak zase o krok blíž povýšit svoji koupelnu na domácí spa, které vám pomůže po celodenním stresu relaxovat.

Při výběru koupelnové předložky, kterou umístíte k vaně, nebo toaletě (případně k oběma) zvolte materiál, který vám bude příjemný na dotek. Ať už to bude měkká látková podložka či pěnová, která je pevnější, vždy se přesvědčte, zda  má ve spodní části protiskluzovou úpravu. Při kontaktu vlhkých nohou a dlaždic totiž hrozí uklouznutí nejen ve vyšším věku. Důležitá je také trvanlivost materiálu; už vzhledem k tomu, že prostředí koupelny je prakticky neustále vlhké, což zkracuje životnost některých vláken. Dobrou volbou  tak budou nylonové, polyesterové a polypropylenové materiály, které jsou navíc odolné vůči plísním. Skvěle sloužit budou i látkové varianty, počítejte ale s častější obměnou a praním. Vybírejte také správnou velikost předložky, aby vám například neblokovala dveře při otevírání.

Koupelnová předložka má velkou moc změnit interiér jako mávnutím proutku. Výběrem designu můžete ovlivnit celý dojem z koupelny. Působí tak například i větší, pokud použijete některý z oblíbených 3D vzorů. Ideální je také vybrat si rovnou celou sladěnou sadu, a ještě ji nakombinovat s ručníky a osuškami, nebo například s župany či dalšími textiliemi. Měnit tak můžete atmosféru koupelny třeba každý týden. A to se teď v době, kdy příliš necestujeme, určitě vyplatí!

Marie Chudá