Dárečky pro malé holčičky

Dárečky pro malé holčičky

Jak vybrat co nejlepší dárky pro naše blízké? Tentokrát vám přinášíme tipy na dárky pro mladé dámy – malé holčičky. Nechte se inspirovat!

 

Veselé ponožky

Trend veselých ponožek jistě zaujal i vaše děti. Vtipné páry ponožek, které k sobě zároveň patří i nepatří, snad ovládly celou republiku. A my za ně děkujeme! Díky nim už dnes nikdo nevypadá divně, když má každou ponožku s trochu jiným vzorem. Díky nim se hospodyňkám také daleko jednodušeji třídí ponožky po vyprání. A koho baví párovat, může s dětmi udělat po každém velkém praní hru na hledání ponožek do páru. Bude to bavit i dospělé.

Panenky v módním stylu

Většina holčiček miluje panenky. Ta vaše nejspíš taky. Mezi panenkami jednoznačně stále vede Barbie společně s panenkami představujícími hlavní postavy pohádky Ledové království – Elsa a Anna. Mezi dalšími velkými favoritkami najdeme také panenky – mořské panny. Nezapomeňte na třpytivé doplňky, oblečení, boty a příslušenství do domácnosti. Vaše holčičky budou okouzlené. Budou si s nimi hrát celé hodiny a vy zatím budete moci v klidu odpočívat.

Sady na vyrábění

Kreativních sad není v případě malých dětí nikdy dost! Děti přece milují tvoření! Mezi sadami, které zaměstnají vaše ratolesti, vybíráme ty nejzajímavější:

  • modelovací hmoty
  • kinetický písek
  • prstové barvy
  • sada pastelek, barev a fixů
  • sešity s nálepkami
  • vystřihovánky

Hudební nástroje

Jen málokterá mladá dáma nemá ráda písničky. A pokud jí dovolíte doma zpívat na celé kolo, a ještě k tomu bude moci přidat hru na nějaký dětský hudební nástroj, bude vaše domácnost opravdu veselá. Pro hudební začátečníky doporučujeme například zobcovou flétnu, triangl nebo bubínek. Pro ty starší a šikovnější se nám nejvíce líbí například elektronické piano. To zabaví nejen malé hudebníky, ale také celou rodinu!

 

Nová postýlka

Každá holčička si ráda stele svoji postýlku, ukládá do ní ke spánku svoje plyšáčky a panenky a často nechce za žádnou cenu vyměnit nejoblíbenější povlečení s jednorožcem. Pokud vaše dcerka potřebuje novou postel do pokojíčku, dárek u vhodné příležitosti budetím nejlepším způsobem, jak tento problém vyřešit. V dnešní době existuje opravdu neuvěřitelná nabídka krásných čalouněných postelí pro holčičku i pro chlapečka. Obdivujte růžovou postýlku s nebesy nebo naopak divokou skrýš pod vyvýšenou postelí pro rebelku ve stylu indiánské vesnice. Design dětského nábytku vám jistě udělá radost.

Malé domácí divadlo

Už jste se svými ratolestmi zkoušeli doma hrát divadlo? Jestli ne, máme pro vás tip na velice milou zábavu. Divadlo si buď můžete vyrobit z papírové stavebnice nebo jej rovnou koupit. Oblíbené je například divadlo maňáskové. Naučte vaše děti role v oblíbených pohádkách pro děti a připravte si tak představení pro ostatní členy rodiny. Třeba se děti inspirují a budou vám poté hrát divadlo i samy.

Domácí zvíře?

Ano, tento dárek patří u dětí mezi ty nejoblíbenější. Je však třeba hojsprávně načasovat, aby zvíře přišlo v tu správnou chvíli, kdy je na něj dítě již plně připraveno. Pokud si jste jisti, že vaše malá dcerka se dokáže skoro sama postarat o morče, křečka nebo dokonce o kočku, směle do toho. A kdo si ještě není úplně jistý, jestli by tuto zodpovědnost jeho dcera zvládla, může zkusit zakoupit plyšovou hračku, která vydává zvuky, nebo panenku – miminko, které potřebuje nakrmit, přebalit a pochovat. Tak jednoduše zjistíte, jestli se bude dítko poctivě starat i o živého domácího mazlíčka.

A jaké tipy na dárky pro malé holčičky máte pro nás vy? Dejte nám o nich vědět!

Marie Chudá