Mikiny pánské – elegantní a stylové

Mikiny pánské – elegantní a stylové

Mikiny pánské dnes seženete v mnoha provedeních a obchody se rychle přizpůsobují módním trendům. A když si dáte s výběrem záležet a dobře mikinu zkombinujete, budete vypadat skvěle a ještě Vám bude perfektně pohodlně.

Mikina není už jen pro sportovce

Mikina je dodnes mnoha lidmi vnímána jako sportovní oblečení. Některé pánské mikiny koupíte často jen ve sportovních potřebách a jsou vyráběné hlavně proto, aby Vás zahřáli. Nemusí to být ale jen sportovní oblečení, které se nehodí pro každodenní nošení. Když budete správně vybírat a správně kombinovat, můžete i v mikině dostávat vysoká hodnocení od módní policie.

Mikiny, s nimiž nesáhnete vedle

Pro každodenní nošení se nehodí červená mikina se zeleným nápisem a modrým vzorem. Pokud chcete chodit pohodlně a zároveň moderně, sáhněte spíše po jednobarevné mikině, která se hodí ke všemu. Povolné jsou také různé tmavší vzory, nebo jednoduché nápisy na tmavších barvách. Hodně trendy je v poslední době také maskáč.

Klasické hoodies s kapucou nechte spíše pro volný čas. Dnes už obchody nabízejí mikiny bez kapuc a velkých kapes v jednoduchém střihu, které Vám budou lichotit mnohem více. Navíc, pokud jste strávili nějaký ten čas v posilovně, dají tomu i více vyniknout. Mikina na kapuce nevadí, pokud je nějak elegantně vyřešena a mikina Vám sedí. 

Většinou doporučujeme vyhýbat se vytahaným mikinám, které jsou Vám o číslo větší – i z mikin nadměrné velikosti ale jde vykřesat pěkný, unikátní outfit, pokud nedbalý pouliční styl sedne k vaší osobnosti.

Nebojte se vybrat něco netypického. Zkuste třeba sáhnout po mikině s křivým zipem, nebo po zajímavých materiálech. 

Nezanedbejte doplňky. Maličkosti Vám mohou pomoci vypadat hned úplně jinak. Když si k mikině vezmete například luxusní hodinky, nebo pánský řetízek na krk, hned to jinak vyzní. Nebojte se také kombinovat například košile s mikinou.

Jaké oblečení s mikinou spárovat?

Mikina + kožená bunda

V chladnějších podzimních a jarních měsících můžete kombinovat mikinu s koženou bundou v rámci trochu ostřejšího stylu.

Kůže dodá trochu drsnější vzhled, který je ale mírně určitou ležérností mikiny. S džínami či mančestráky nesáhnete vedle, odvážnější kombinace jsou pak dobře padnoucí tepláky ve stejné barevné kombinaci, jako bunda. Samotnou mikinu se od typicky tmavší kožené bundy nebojte klidně trochu kontrastovat, světlejší odstín zde rozhodně není na škodu – je to na vás.

Mikina + bomber bunda

Bomber bundy jsou také nestárnoucím kouskem šatníku, který lze kombinovat prakticky s čímkoliv – včetně mikiny. V módní terminologii by se mikina s bomber bundou dala nazvat jako ležérnější smart casual styl. Buďte spíše minimalističtější, nic nezkazíte, budete-li se držet tmavě modrých tónů a vše zkompletujete regulérními či slim fit džínami a párem tenisek nebo conversek. 

Mikina + džíny

Není třeba se pouštět do nějakých zvláštních experimentů, abyste vypadali dobře. Klasické kombo značková pánská mikina + džíny nemůže nic zkazit a nabídne vám styl s minimem námahy. Záleží především na výběru kvalitního kousku, a to jak džín, tak mikiny. Mikina může mít i kapucu, tato varianta se rozhodně nevylučuje. Džíny volte spíše klasické, případně tmavší indigo. Odstín mikiny může kontrastovat, například vkusnou šedou. Vyhněte se velmi křiklavým barvám, ale nebojte se světlejších odstínů.

Mikina + kabát

Pokud usilujete o smart vzhled v zimním období, neměl by ve vašem šatníku chybět dobrý kabát a mikina pod něj – pokud není opravdu příliš zima, kabát rozepněte, aby tato kombinace vynikla. Nepříliš křiklavý, ale viditelný barevný kontrast mezi kabátem a mikinou je žádoucí. Kombinujte s šálou či šátkem kolem krku a elegantní zimní pánský outfit je na světě!

Marie Chudá