Parkování na International Brno Airport a covid

Parkování na International Brno Airport a covid

Tak, jak se postupně rozvolňují  protiepidemická opatření dochází ke zvýšené poptávce po letech na dovolenou. A ta je samozřejmě doprovázena vyhledáváním souvisejících možností parkování. International Brno Tuřany Airport nabízí pro své klienty několik možností parkování, od krátkodobého stání až po dlouhodobé ustájení vašeho vozu. Než však vyrazíte přímo na letiště, je dobré se předem připravit na nástrahy s parkováním spojené a vyhledat si nejvýhodnější možnosti stání.

Brno jako lákadlo pro zahraniční klientelu

Brněnské letiště již dávno není pouze vzdušným přístavem pro cestující na dovolenou; spolu s narůstajícím obchodním významem hlavního města moravského kraje, roste i zájem zahraničních studentů, turistů a v neposlední řadě i obchodních partnerů o lety do Brna. Právě obchodní klientela a zahraniční investoři, tvoří značnou část zájemců o parkovací místa na letišti, kde si po příletu vyzvedávají zaparkované služební vozy. Nejen z tohoto důvodu, bývá v letních měsících komplikované najít vhodné místo k parkování v blízkosti tohoto mezinárodního letiště v Brně Tuřanech.

Jak nejlépe vyřešit stání pro váš vůz?

Nabídka parkování na mezinárodním letišti Brno je částečně vyhrazená pro klienty cestovních kanceláří odjíždějících na dovolenou; ti mají parkování zahrnuto v ceně zájezdu na základě voucheru. Pokud však cestujete na vlastní pěst, může se vám stát, že vámi zamýšlené stání již bude obsazeno a cena náhradního místa na poslední chvíli může být mnohonásobně vyšší, než jste plánovali. Tuřanské letiště stejně jako mnoho jiných nabízí levnější dlouhodobé parkování, které je trochu vzdálené od terminálu a dražší místa, přímo před halou, pro rychlé nastoupení a vystoupení cestujících; cenový rozdíl mezi nimi může být velmi markantní, již během pár hodin stání. Proto je vhodné si s předstihem parkování zarezervovat přes internet. Rezervací dopředu těmto komplikacím předejdete a v den cesty přijedete bez zbytečného stresu. 

Mohu rezervovat i místo pro služební vůz?

Zajisté, vlastně to bude to nejlepší, co můžete udělat. Vyzvedávání zahraničních obchodních partnerů se díky pandemii koronaviru také změnilo; řadě firem se mnohem více vyplatí  zanechat jim na letišti služební vůz, než pro ně posílat zaměstnance s cedulkou, jak tomu bývalo v dřívějších letech. Potřebujete-li zaparkovat služební vůz pro klienta, který přiletí večerním letem do Brna, jednoduše si online zajistíte místo na parkovišti.  Tam mu bude auto po příletu spolu s klíčky vydáno a protože je parkoviště nepřetržitě snímáno kamerovým systémem, nemusíte se obávat, že drahý firemní automobil přijde k úhoně. Jednoduchý formulář vyplníte za okamžik a detaily o místě vyzvednutí vozu pošlete partnerovi emailem; je to jednoduché, rychlé a bezpečné.

Jak se vyznat v nabídce parkování abyste nenaletěli?

Než provedete závaznou rezervaci vybraného místa, je dobré si projít nabídky všech možností stání a pročíst si názory předchozích klientů; někdy totiž mohou být dodatečné služby, jako je rozvoz na vzdálenější parkoviště, zvlášť zpoplatněny a tím se vám výsledná cena může prodražit. Vesměs platí, že parkování dále od terminálu bývá levnější, ale ne vždy je to pravidlem.Abyste se vyvarovali nepříjemných překvapení na místě, pár kliků na internetu vám ušetří spoustu času a starostí, obzvlášť při plánování služební cesty.

Pandemie koronaviru zasáhla do všech částí našich životů, parkování nevyjímaje, pro spoustu z nás se staly nákupy přes internet či rezervace běžnou praxí.

Je pro vás rezervace parkování na letišti v Brně zajímavá? Využili byste nabídky zanechat firemní vůz na blízkém hlídaném parkovišti?

Marie Chudá