Podprsenky balkonetky a bardotky – okouzlete dekoltem filmové hvězdy!

Podprsenky balkonetky a bardotky – okouzlete dekoltem filmové hvězdy!

Dechberoucí podprsenky balkonetky a bardotky jak mávnutím proutku vyčarují skutečně smyslné křivky. Nejvyšší čas se s nimi seznámit! Jaký je mezi nimi rozdíl a kdy po nich sáhnout? Objevte důvody, pro které je milovaly nejzářivější hollywoodské divy!

Podprsenky balkonetky a bardotky mají své místo v našem šatníku už více než 60 let

A jejich obliba postupujícími léty rozhodně neutuchá! Typický střih nechává nahlédnout do dekoltu a decentně odkrývá horní část prsu. Působí tak velmi žensky a vyzývavě, nikoli však vulgárním dojmem. Obě dvě varianty toho mají mnoho společného a bývají často mylně zaměňovány, přesto však mezi nimi nalezneme rozdíly. 

Balkonetku oblékala už Marylin Monroe.

Říká se, že tento typ podprsenky je pro opravdové svůdkyně! Při vzpomínce na ikonickou krásku, která jí opravdu velmi holdovala, snad ani nelze nesouhlasit. To vše díky charakteristickému sníženému tvaru košíčků a na boku připevněným ramínkům. Fakt, že košíček není plný, může představovat problém pro ženy s bujným poprsím, pro které by jejich podpora nemusela být dostatečná. Pokud si tento typ podprsenky můžete dovolit, pak dávejte pozor při výběru materiálu a správné velikosti. V tom kompromisy rozhodně nedělejte. Jen kvalitní a dobře padnoucí kousek perfektně přilne k poprsí a neodhalí to, co nemá! 

Tip: Věnujte zvýšenou pozornost i následné péči o prádlo, aby si zachovalo svůj tvar!

Sexy výstřih ve stylu Brigitte Bardot, kdo by po něm netoužil?

I pro bardotku je typický zredukovaný košíček dosahující zhruba poloviny až tří čtvrtin výšky toho klasického. Zároveň poprsí lehce stlačí k sobě a pozdvihne je. Na rozdíl od balkonetky jsou do tohoto typu podprsenky vždy vkládány kostice. Přísně vzato, pravá bardotka se vyrábí bez ramínek, čímž se rovněž odlišuje od velmi podobné balkonetky. Na trhu jsou dnes k dostání ale i modely s ramínky  odepínacími. 

Tip: S ohledem na chybějící ramínka může bardotka působit trochu nestabilním dojmem. Poohlédněte se proto po takovém modelu, který má po obvodu silikonový pásek. Právě silikon a kostice pomáhají udržet podprsenku na místě.

Kdy balkonetku nebo bardotku využijete?

  • outfity s hlubokým výstřihem
  • topy / šaty bez ramínek
  • topy/ šaty s asymetricky nebo atypicky řešenými rameny
  • zvláštní příležitosti – svatby, plesy apod.

S jakými materiály se setkáte nejčastěji?

Pokud si pozorně prohlédnete materiálové složení nejběžnějších a nejprodávanějších podprsenek, zjistíte, že nejvyšší procentuální zastoupení připadá polyamidu spolu s polyesterem, elastanem a bavlnou. Proč právě tyto materiály?

  • polyamid

Toto umělé vlákno je velmi jemné a pružné, současně pevné a odolné. Má výborné absorpční schopnosti. Poškodí ho praní při vysokých teplotách a ždímání. 

  • polyester

Velmi trvanlivý, hladký a stálobarevný syntetický materiál. Vlákna jsou vysoce lesklá a poskytují tkanině hedvábný vzhled. 

  • elastan

Použití elestanu umožňuje vznik opravdu pružných úpletu. Elastan dodává úpletu vysoký lesk, který působí elegantním dojmem. 

  • bavlna

Na dotek příjemná tkanina s nepřekonatelný absorpčními vlastnosti. Je odolná a hypoalergenní, vaší pokožku jemně pohladí. 

Nádherné, ale ne pro každého. Kdy se těmto modelům vyhnout?

Stylové balkonetky, tedy balconette a bardotky, v originále bardot, lze směle doporučit ženám s menšími a středně velkými prsy. Pokud patříte k těm, co mají ňadra velká a těžší, popř. ne příliš pevná, pak pro vás tyto kousky nebudou tou nejlepší volbou. Jestliže jim i přesto chcete dát šanci, pak zvolte spíše balkonetku. Ta má košíčky zpravidla o něco vyšší a hlavně ramínka dodají vašemu poprsí alespoň částečnou podporu. 

Znáte a nosíte tyto podprsenky? Jak moc jsou pro vás použité materiály důležité?

Marie Chudá