Dnes si trochu posvítíme na techniku tvorby 3D obočí. Tedy na permanentní make-up, který má už ve světě kosmetiky své pevné místo. Seznámíme vás s podstatou této zkrášlovací metody, potvrdíme dobře známá fakta a pokusíme se vyvrátit některé z mýtů, které o této proceduře kolují.
Nejste spokojená s hustotou svého obočí? Trápí vás jeho tvar či asymetrie? 3D obočí může vaše problémy vyřešit. Čtěte a uvidíte!
Slyšeli jste už o 3D obočí?
V dnešní době je péče o vzhled nesmírně důležitým aspektem života. Většina lidí, a žen zejména, si to velice dobře uvědomuje a proto hledá různé způsoby, jak zdůraznit své rysy a podpořit svou přirozenou krásu. Nesprávně upravené obočí vám vždy ubere na půvabu.
Jedním ze spolehlivých kosmetických zákroků je 3D obočí. Procedura, která se zaměřuje na zdůraznění a zlepšení tvaru a vzhledu obočí. Jde o techniku, která využívá mikropigmentaci, aby dosáhla trvalejšího a realističtějšího vzhledu obočí. Tato metoda je stále populárnější a to z dobrého důvodu. Dokáže totiž vytvořit dokonalou iluzi přirozeně hustého obočí, které je navíc odolné vůči rozmazání. Obočí, které nemusíte neustále upravovat.
3D obočí se vytváří pomocí speciálního tetovacího zařízení, které umožňuje dosáhnout jemného a detailního efektu. Ano, jde o tetování, které je však pouze dočasné. Tímto způsobem lze dosáhnout optimálního tvaru a barvy obočí, které ladí s přirozenými rysy obličeje a přináší dlouhodobý, i když ne zcela trvalý efekt krásného obočí bez potřeby denního líčení.
Jak procedura probíhá?
Během procedury vytváření 3D obočí je pigment vpravován do kůže pomocí jemných mikrojehel. Tento pigment se aplikuje do vrchní vrstvy kůže, což vytváří efekt jemných chloupků obočí. Důležitým aspektem této techniky je výběr optimálního odstínu použitého pigmentu, který by měl co nejvíce odpovídat přirozenému tónu vlasů a pleti. Jedině tak lze zajistit, že bude výsledek působit skutečně přirozeným dojmem.
Permanentní make-up není žádná novinka!
Historie permanentního make-upu je poměrně dlouhá. V roce 1902 se v Británii objevil první „permanentní make-up“ díky Sutherlandu Macdonaldovi, prominentnímu britskému tatérovi a prvnímu profesionálnímu tatérovi v historii. Macdonald vytvořil trvalý „ruměnec,“ který rychle získal popularitu v Londýně a brzy jeho obliba dostala přes Atlantik.
V průběhu 30. let 20. století začaly kosmetické salony nabízet tento „ruměnec“ jako součást péče o pleť. I když šlo v podstatě o tetování, klientky byly spokojené, i když samotná aplikace mohla být poněkud nepříjemná. Permanentní make-up postupně získal dobré renomé a nakonec si poradil bezmála se všemi částmi obličeje. Tedy i s obočím!
Nezpochybnitelné výhody
Potřeby žen týkající se líčení mohou být různé. Obvykle se mění také s přibývajícím věkem. Tomu je nutné se přizpůsobit, a metoda 3D obočí to respektuje. Permanentní obočí má ale i další výhody. Proto je také tak oblíbeným řešením pro celou řadu žen, které touží po nějaké efektní změně svého vzhledu. Zde jsou asi ty nejpádnější důvody, proč byste měla o 3D obočí uvažovat:
- Trvalý vzhled: jednou z největších výhod 3D obočí je jeho více méně trvalý efekt. Obočí zůstane v perfektním stavu po dlouhou dobu, což znamená, že se o něj nemusíte nijak zvlášť starat.
- Přirozenost: díky precizní technice mikropigmentace vypadá obočí velmi přirozeně. Chloupky jsou jemné a vytvářejí dokonalou iluzi vlastního a navíc perfektně upraveného obočí.
- Úspora času: pro mnoho žen je velice výhodné řešení, protože nemusí každý den ztrácet drahocenný čas s líčením
Co vás může odradit?
Kromě několika zcela nezpochybnitelných výhod, existuje i pár věcí, které by vás možná mohly od 3D obočí odradit. Možná ano, možná ne. Posuďte sama:
- Cena: 3D obočí je samozřejmě dražší než klasický make up – třeba běžné stínování obočí tužkou. Ovšem v dlouhodobějším horizontu tento faktor pozbývá na významu.
- Bolest: procedura není nepříjemná a někomu může připadat i bolestivá, protože se jedná o vpichy do kůže. Je to však individuální – bolest vnímáme každý jinak.
- Dodatečné úpravy: i když je 3D obočí trvalé, občas může vyžadovat dodatečné úpravy, aby si udrželo optimální vzhled.
Mýty, s nimiž netřeba ztrácet čas
Slíbili jsme, že si posvítíme také na některé mýty, které jsou s 3D obočím spojeny. K nejčastějším pověrám zřejmě patří tyto informace, s nimiž ale budete jen zbytečně ztrácet čas:
- Mýtus číslo 1: 3D obočí vypadá uměle. Není to tak! Správně provedené 3D obočí by nikdy nemělo vypadat uměle. Kvalifikovaný odborník vždy použije techniku, která vytvoří přirozený vzhled vašeho obočí.
- Mýtus číslo 2: procedura je velmi bolestivá. Opět jen mýtus! I když jsme už řekli, že může být procedura nepříjemná, většina žen ji snáší velmi dobře. Někteří specialisté navíc používají lokální anestetika, aby minimalizovali jakékoliv nepohodlí u citlivějších žen.
- Mýtus číslo 3: obočí vyžaduje častou údržbu. I toto je pouze mýtus! 3D obočí vyžaduje minimální údržbu a jeho úpravou strávíte podstatně méně času než klasickým líčením. Je ale pravda, že občasný retuš může být potřebný
- Mýtus číslo 4: tato technika není vhodná pro všechny typy pleti. Je to nemysl! 3D obočí je vhodné v podstatě pro všechny ženy. Přesto nebude naškodu poradit se s odborníkem, abyste se ujistila, zda snad přece jen nepředstavujete nějakou výjimku.
Kdy se metoda obzvláště vyplatí?
3D obočí může být skvělou volbou pro všechny ženy, které chtějí trvale zlepšit vzhled svého obočí a ušetřit čas při ranním líčení. Je také velmi spolehlivým řešením pro jedince s postupně řídnoucím obočím a pochopitelně i pro ty, kteří mají obočí od přírody málo husté.
Než se pro tento zákrok definitivně rozhodnete, určitě neuškodí porada s nějakým specialistou. Ten vám nejlépe vysvětlí veškeré klady, a jistě neopomene zmínit i případné nedostatky této oblíbené kosmetické procedury.